Preaload Image


Dr. Cem Harun MEYDAN
Profesör
Bölüm Başkanı

Prof. Dr. Cem Harun Meydan; Lisans öğrenimini 1994 yılında Kara Harp Okulunda Sistem Mühendisliği dalında, yüksek lisans eğitimini 2001 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinde İşletme alanında tamamladı. 2010 yılında KHO Savunma Bilimleri Enstitüsünden Savunma Yönetimi Doktora derecesi aldı. 2013 yılında Yönetim ve Strateji alanında Doçent oldu. 2006-2012 ve 2014-2018 yılları arasında Kara Harp Okulunda öğretim elemanı olarak görev yaptı. Bu dönemde İşletme ve Endüstri Mühendisliği bölümleri ile  Savunma Bilimleri Enstitüsünde lisans ve lisansüstü düzeylerde dersler verdi. 2018 yılında Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme Fakültesi öğretim kadrosuna katıldı. Akademik ilgi alanları örgütsel davranış, stratejik yönetim, savunma yönetimi ve örgüt kuramı konularıdır.

Telefon: 444 84 58-6355

e-posta: chmeydan@thk.edu.tr

Özgeçmiş için tıklayınız.

 

Dr. Bahar AŞCI
Doktor Öğretim Üyesi

İlk, orta ve lise eğitimlerini TED Ankara Koleji’nde tamamlayan Bahar AŞCI, 2002 senesinde İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde iktisat lisans eğitimini ve 2007 senesinde de Başkent Üniversitesi’nde iktisat yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra Kara Harp Okulu Savunma Bilimleri Enstitüsü’ndeki Savunma Yönetimi doktora programından 2012 senesinde dönem birincisi olarak mezun olmuş ve akademik çalışmalarına misafir öğretim üyesi olarak 2013 senesinde THK Üniversitesi’nde başlamıştır. 2013-2015 yılları arasında Türkiye’de yer alan önemli bir düşünce kuruluşunda başkan yardımcılığı görevini yürüttükten sonra 2015 senesinde yardımcı doçent olarak Karabük Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’ne atanmış ve akademik çalışmalarına devam etmiştir. 2018 eylül ayından itibaren de THK Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne doktor öğretim üyesi olarak atanarak göreve başlamıştır. Çalışma alanı yönetim – strateji olan Aşcı, temel bilim alanına ek olarak askeri strateji, harp tarihi, yönetim, liderlik ve diplomatik strateji alanlarına da ilgi duymaktadır.

Telefon: 444 84 58-6149
e-posta:hbasci@thk.edu.tr
Özgeçmiş için tıklayınız.


Dr. Meriç H. GÖKDALAY
Doktor Öğretim Üyesi
Meriç H. Gökdalay Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme Fakültesi Havacılık Yönetimi bölümünde doktor öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Lisans eğitimini OrtaDoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İnşaat Mühendisliğinde tamamlamış olup, Yüksek Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Anabilimdalında  yapmıştır. Tez konusu; Otoyollarda Ücret Politikası, Gelir, Trafik ve Maliyet İlişkisi üzerinedir. Doktora eğitimini  İstanbul Teknik Üniversitesi  (İTÜ) İnşaat Mühendisliği  Ulaştırma Anabilim dalında tamamlamıştır. Tez konusu ”Havaalanlarının Performans Analizinde Bulanık Çok ölçütlü Karar Yaklaşımı” dır.26 yıllık mesleki deneyiminde   Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nde  (DHMİ) çalışmış ve havaalanları fizibilite çalışmaları, kapasite belirleme çalışmalarında yer almıştır. Türkiye Kalkınma Bankası’nda ağırlıklı turizm ve sanayi tesislerinin kredilendirilmesinde proje değerlendirme ve fizibilite analizleri üzerinde teknik uzman olarak, Karayolları Genel Müdürlüğünde otoyol yapım ve köprü  projelerinde çalışmıştır. 2009 yılından bu zamana ağırlıklı Orta Doğu Teknik Üniversitesi olmak üzere  ve Atılım Üniversitesi’nde  İnşaat Mühendisliği bölümlerinde lisans ve yüksek lisans dersleri, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Havacılık Yönetimi bölümünde lisans düzeyinde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak çalışmıştır.

 

Dr. Tuğba YAŞİN
Doktor Öğretim Üyesi

Doktor Öğretim Üyesi Tuğba Yaşin Lisans derecesini Gywenedd Mercy College, ABD, İşletme Bölümünden (2004), Yüksek Lisans derecesini University of Houston, ABD, İşletme Bölümünden ve Doktora derecesini Başkent Üniversitesi İşletme Anabilim Dalından (2016) almıştır. 2006-2014 yılları arasında çeşitli finans kuruluşlarında mali kontrolör ve finansal danışman olarak çalışmıştır. Aralık 2016’dan itibaren THK Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Çalışma alanları: Yönetim ve Organizyon

Telefon: 444 84 58 – 6190
e-posta: tyasin@thk.edu.tr 

 

 


Dr. Aliye ATAY 
Doktor Öğretim Üyesi

Lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü’nden (1992),  Yüksek Lisans derecesini Michigan State University, Michigan, ABD, İstatistik Bölümü’nden (1997) ve Doktora derecesini University of Virginia, Virginia, ABD, İstatistik Bölümün’den (2003) almıştır. 2003-2019 yılları arasında Süleyman Demirel Üniversitesi Ekonometri bölümünde Doktor Öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. 2005-2018 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Ocak 2019’dan itibaren Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme Fakültesi Havacılık Yönetimi bölümünde doktor öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Uygulamalı istatistik, grafiksel modeller ve ekonometri alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Telefon: 444 84 58 – 6149
e-posta: aatay@thk.edu.tr

Özgeçmiş için tıklayınız.                   


                          

Özgür BÜYÜKYAVUZ
Öğretim Görevlisi

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde, yüksek lisans eğitimini “marka kişiliği” konulu teziyle İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Pazarlama Bölümü’nde tamamlamıştır. Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde işletme doktorası eğitimine devam etmektedir. İlgilendiği başlıca konular; “pazarlama yönetimi, marka yönetimi, satış yönetimi, stratejik yönetim”dir.

Telefon: 444 84 58-6148

Elif Tuğba ŞAHİN
Araştırma Görevlisi

Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak görevini sürdürmekte olan Elif Tuğba Şahin, Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde almıştır. Yüksek Lisans eğitimini İşletme Yönetimi Bölümü’nde pazarlama alanında yazdığı tez ile tamamlamıştır ve halen Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümü’nde Doktora eğitimine devam etmektedir.

Telefon: 444 84 58 – 61 49

Mert AKINET

Araştırma Görevlisi

Lise öğrenimini bölüm birinciliği derecesiyle bitiren Mert AKINET, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Havacılık Yönetimi bölümünü 2012 yılında tam burslu olarak kazanmıştır. Lisans eğitiminden de Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme Fakültesi İkinciliği derecesi ile başarıyla mezun olan Mert AKINET, Kasım 2017’de Havacılık Yönetimi bölümüne araştırma görevlisi olarak atanmıştır. AKINET ayrıca Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümü lisans programını ikinci üniversite programı kapsamında başarıyla tamamlamıştır. Mert AKINET yüksek lisans eğitimine Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakültesi Pazarlama Bilim Dalı’nda devam etmekte olup Havacılık alanında Havacılık Güvenliği, Emniyet Yönetim Sistemi (SMS) gibi SHGM onaylı sertifikalara sahiptir. AKINET ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.

Telefon: 444 84 58- 6147